MARKO NIKOLIĆ NA KORAK OD SENZACIJE: Prijović po navici, Ljajić i Bešiktaš plaču, Pirej slavi, Milan je na kolenima
Strelac u porazu svog tima, Foto: AP/Sergei Grits

6. kolo lige evrope

Veoma zanimljivo veče u poslednjem kolu Lige Evrope

Objavljeno: 23:11h

Čelsi je odigrao nerešeno protiv Videotona, a Marko Nikolić je bio na deset minuta od toga da "skine skalp" Mauriciju Sariju i "plavcima". Londonski tim je poveo golom Vilijana iz slobodnog udardca u 30. minutu, da bi potpuno iznenada Ampadu sam zatresao svoju mrežu u 32. minutu, a mađarski tim izjednačio na 1:1.

Mađari su došli do vođstva sjsjnim volejem Loika Nega u 56. minutu, ali je Olivije Žiru golom iz novog slobodnog udarca u 75. minutu postavio konačan rezultat.

Videoton nije mogao da prođe dalje u grupi L u kojoj je Čelsi prvi a BATE Borisov drugi, jer je BATE praktično obezbedio prolaz pobedom nad grčkom ekipom PAOK.

Grčkom timu nije bio dovoljan gol Aleksandra Prijovića iz 59. minuta, jer je u tom trenutku beloruska ekipa već vodila 3:0 golovima Skaviša i Signeviča iz 18, 42. i 45. minuta.

Velika senzacija dogodila se u Istanbulu, gde je Bešiktaš poražen od Malea 0:1 i na taj način ispao iz Lige Evope.

Olimpijakos je napravio podvig pobedivši Milan sa 3:1. Pirejci su tako izbacili italijanskog velikana i sebi obezbedili plasman u dalji tok takmičenjja.

G grupa:

Rapid – Rendžers 1:0 (0:0) (Ljubičić 84)

Viljareal – Spartak Moskva 2:0 (1:0) (Čukueze 11, Ekambi 48)

H grupa:

Lacio – Ajntraht 1:2 (0:0) (Korea 56 – Gaćinović 65, Ale 71)

Marsej – Apolon 1:3 (1:2) (Tovan 11 – Maglica 8 penal, 30,Stilijanu 56)

I grupa:

Genk – Sarpsborg 4:0 (2:0) (Gano 3, Pantsil 5, Berge 64, Aido 67)

Bešiktaš – Malme 0:1 (0:0)

J grupa:

Akhisar – Standard 0:0

Sevilja – Krasnodar 3:0 (2:0) (Ben Jeder 5, 10, Banega 49)

K grupa:

Dinamo Kijev – Jablonec 0:1 (0:1) (Dolezal 10)

Ren – Astana 2:0 (0:0) (Sar 66, 73)

L grupa:

Videoton – Čelsi 2:2 (1:1) (Ampadu 32 autogol, Nego 56 – Vilian 30, Žiru 75)

PAOK – BATE Borisov 1:3 (0:2) (Prijović 59 – Skaviš 18, Signevič 42 penal, 45+1)